dasoprotivlenie (dasoprotivlenie) wrote,
dasoprotivlenie
dasoprotivlenie

Закарпатські Баранинці стали пілотною територією протидії стихіям


Село Баранинці в Ужгородському районі стало пілотною територією проекту, спрямованого на захист міст та сіл Закарпаття від повеней, засух, інших кліматичних змін.


Про це під час засідання Ужгородського прес-клубу розповів експерт проекту "Карпатські води для людей" Валентин Волошин.

За його словами, спільно зі словацькими експертами та громадою с. Баранинці за допомоги Норвезького фінансового механізму було реалізовано проект, у ході якого на базі пілотної території, якими стали Баранинці, відновлювали русло місцевого потоку та формували загальні рекомендації для правильного управління водою і протидії повеням.

Кінець проекту, за словами В. Волошина, водночас є початком нового етапу роботи. "Прагнемо на території Карпат започаткувати цивілізований підхід до збереження і відновлення водних ресурсів, розпочати діалог з приводу того, як краще підійти до цього питання, щоб краяни бережливіше, якісніше підходили до дощової води, знали методи її збору та перешкоджали їй затоплювати населені пункти", -- сказав  В. Волошин.

Експерти мають намір започаткувати на Закарпатті іншу систему попередження повеней, запозичуючи досвід із Словаччини.

Павло Чучка, депутат Ужгородської міської ради каже, що у Бараницях почистили місцевий потік, виконавши роботи майже на 30 тисяч євро - не за бюджетні гроші, а силами громади. Свого час потік був повноводною річкою, а зараз вимагав очищення, щоб запобігти затопленню села Довге поле і часткового затоплення села Барвінок.

Цей досвід зацікавив словацьких фахівців, які вирішили залучити європейські проекти для того, щоб досвід Баранинців став модельним для інших населених пунктів.

Методика впливу на водні ресурси, за словами П. Чучки, полягає у відновленні та регулюванні стосунків між опадами і землею, які природа встановила у давні часи, проте люди своїм втручанням зуміли знищити їх.


ЗІК

    16.12.2010 15:36
Tags: лес, паводок, экология
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments